Історія Білорусі - Середньовіччя

У восьмому і дев'ятому століттях, щоб розмішати слов'ян, що живуть в землі балтійських племен і викликало формування груп племен - і , які складають основу білоруського. У дев'ятому столітті герцогство перший погляд - найбільш важливою з них є князівства Полоцького, Туровського, Пінського і Смоленського.

Вже в 862 р. літописи згадують Полоцьк, велике місто, будуть рівні в плані багатства Києві та Новгороді Pskowskiemu.
У десятому столітті слов'яни стали християнізації, але потім припинено, тому що тільки в п'ятнадцятому і шістнадцятому столітті пам'ятників літератури показують, що тринадцятого століття лягли в основу білоруської мови, хоча цей аргумент не оспорюється велика частина дослідників.

Протягом наступних кількох сотень років у білорусів свою роль у створенні Великого князівства Литовського - незважаючи на свою назву населеної переважно русинами. На державному складався з Вітаутаса Великого, серед іншого, таких земель в Білому Русь, Чорна Русь ("чорні", тому що "язичницькі" - близько Новогрудок) і Rus Залеська.

Країна Литва простягалася від Балтійського моря (Жемайтії) в Чорне море (Крим з його оточенням). Варто відзначити, що в деяких англійську мову публікацій Білорусь визначає слово "Литва", замість традиційного терміну «Білорусь» чи пробудження асоціацій, а не країна царської Росії між Бугом і Дніпром "Біла Росія" ("польський" Литва і англійського "Литва ») - це, щоб підкреслити історичний зв'язок Білорусі з традиціями Великого князівства Литовського. Погоджується додати, що старий білоруську мову (деякі говорять про "Русь") була для 1699 державною мовою Литви.

У 1410 році силами «Біла Росія» прийняв участь у звитяжну боротьбу проти Тевтонського ордену.

ссылко . ссылку