Історія Білорусі - часи російської імперія

В результаті розділу Республіки білорусько-литовські землі Співдружності почали поступово переходять у володіння російською імперії. У 1772 році Республіка відділена від східних районах Землі: Лівонію і польських воєводств: м. Вітебськ, Полоцьк і Могильов, невдовзі перетворився Gouvernement pskowską та Білорусі. Після 1793 року Великі князівство Литовське втратив центральних районах Білорусі, Мінськ, несвіжим, і Східного Полісся Bobrujskiem, на якій підставі царів розпорядився створити Gouvernement Мінську. Після остаточної ліквідації польської держави на всій території сучасної Білорусі знаходилося в руках Романових. Тоді придушив всі ознаки незалежності Білорусі - від мови (написана на латинському алфавіті), усуваючи союзу в області піднятті після отримання активів білоруського дворянства.

Під час правління царя території сучасної Білорусі була розділена на мухафазах: Мінськ, Могильов, Вітебськ, Гродно і Білосток схеми Вільнюсі. Крім того Gouvernement Вільнюса і Білостока ланцюга, інші провінції були білоруси більшості населення. Багато білоруси жили в Gouvernement Смоленськом. З точки зору релігійного були в основному православними, хоча на початку ХХ століття, кожен четвертий білорус зізнався в католицтво. Білоруси взяли участь у польських повстаннях: листопад і січень. Основні політичні активісти, такі як Костянтин і Сераковський Калиновський виступив за воскресіння польсько-литовського союзу з високим ступенем Білорусі автономію усередині нього. Патріотичну діяльність зустрів свою репресій з боку царів (в тому числі кубів Калиновський був повішений у 1865).

В кінці дев'ятнадцятого століття і на початку XX є період, в який формує культурну і політичну еліту поширення ідеї білоруського народу. У 1902 році Альберт Iwanowski призначений білоруських революційна партія, а рік потому, брати Іван та Антон Łuckiewiczowie посилаються білоруські Революційна Громада, перейменована через рік білоруські Соціалістичної Грамади. Білорусь першої легальної газети під назвою Наша Дола доходить 1 вересня 1906, і неофіційні листи BSH. А в роки 1906 - 1915 приходить після падіння Частки Наші щотижневі Наша Нива увагу білоруських активістів, письменників і громадських діячів.