Історія Білорусі - 1945-1991 рік

На знак визнання страждань під час нацистської окупації Білорусі (поряд з України, Молдови, Литви, Латвії та Естонії була однією з республік СРСР повністю окупований німецькою армією), і "внесок у розгром фашизму населення» надається БРСР, СРСР і Радянський Союз, разом з ООН. Наміри Сталіна, коли застосовується в західних держав для радянського додаткових місць в Генеральній Асамблеї (NB були схожі статусу до війни британські домініони в Лізі Націй), однак, було бажання посилити вплив СРСР на світовій арені в Асамблеї та Раді Безпеки. Наслідком визнання "держави" Білорусь була на основі внутрішніх створення окремого міністерства закордонних справ.

Після 1945 року, кордони мало змінилися республіки, відповідно до угоди між польським кордоном і СРСР від 16 серпня 1945 Білостоці схемою (без Гродно) було дано Польщі, але так і не змогли здійснити включення планів Полоцьк Сталіна і Вітебської РРФСР. Незважаючи на післявоєнну "репатріація" в Білорусі залишається досить великим польської меншини (особливо в Гродно), який був у 1959 році, згідно з офіційною статистикою, близько 8% населення республіки (в Гродненській області - 33%). Полісся і після Голокосту стала повністю monoetnicznym регіону (хоча деякі дослідники вважають, Poleszuków групі окремо від білоруського народу).

26 квітня 1986 в результаті вибуху на Чорнобильській АЕС Білорусі (особливо в південно-східній частині) була заражена радіоактивністю. Не без впливу західних ЗМІ БССР населення проживає в районах, які найбільше постраждали від стихійного лиха були передані в центральній частині республіки.