Історія Білорусі - 1930-1940 рік

В результаті радянської агресії на Польщу 17 вересня 1939 року, і втілення землі між Бугом і Zbrucz в СРСР, Білорусь стала частиною величезні ділянки землі, в основному в Поліссі етнічно білоруських (в іншому випадку мешканці цієї розвинена дуже слабо області, а розглядається як "місцеві"), але іноді повністю населені білорусами (центральний Вільнюс, більшості міст, таких, як Гродно, Білосток, Ломжа, Ліда) або утворюючи справжню мозаїку з польсько-білоруські (Гродно, Новогрудок). У цих районах створені схеми: Білосток, Барановичі, Пінськ, Брест, Вілейка. Вільнюс відносно білоруських вимоги не змогли приєднатися до БРСР, Йосип Сталін особисто вирішили, поступившись незалежної Литви.

В кінці осені 1939 року проходили у так званому БССР. Національна рада виборах. В результаті, Радянський парламент, обраний від території Білорусі, серед іншого, Стефан Jedrychowski участь до війни з лівої групи Żagary, але це були в основному активісти Білоруської.

Перша депортація білоруської та польської інтелігенції (в тому числі багато священнослужителів), а також польського і єврейського населення відбулася в лютому 1940 року, подальша депортація відбулася в квітні і червні 1940 року, а незадовго до німецької агресії в червні 1941 року передбачається, що Євреї в БРСР були вислані на північ або в Казахстан близько 400 тисяч. населення, хоча історики розраховується на підставі документів, так що депортація всій східній околиці.